Welcome to My Website!
The Southerner

Family Viewing Antenna TV

5:00 am Threes Company
6:00 am Burns & Allen
7:00 am The Joey Bishop Show
8:00 am McHale’s Navy
9:00 am Father Knows Best
10:00 am Dennis the Menace
11:00 am Hazel
12:00 pm Partridge Family
1:00 pm I Dream of Jeannie
2:00 pm Bewitched
3:00 pm Welcome Back Kotter
3:30 pm Soap
4:00 pm Benson
4:30 pm 227
5:00 pm 227
5:30 pm Gimme a Break
6:00 pm Maude
7:00 pm Archie Bunker’s Place
7:30 pm Archie Bunker’s Place
8:00 pm Alice
9:00 pm Barney Miller
10:00 pm Johnny Carson
11:00 pm Three’s Company
12:00 am Coach
12:30 Murphy Brown
1:00 am Becker
1:30 am Wings
2:00 am Growing Pains
2:30 am Family Ties
3:00 am Bewitched
3:30 am I Dream of Jeannie
4:00 am Johnny Carson 

Saturday Schedule 

5:00 am Burns & Allen
5:30 am McHale’s Navy
6:00 am The Joey Bishop Show
6:30 am Jack Benny Show
7:00 am Father Knows Best
7:30 am Dennis The Menace
8:00 am Hazel
8:30 am Partridge Family
9:00 am Get Wild/EI
9:30 am Wild World /EI
10:00 am All in w/Laila Ali/EI
10:30 am All in w/Laila Ali/EI
11:00 am Wild Life Docs/EI
11:30 pm Wild Life Docs/EI
12:00 pm Outback AdvEI
12:30 pm Rescue Me/EI
1:00 pm The Hogan Family
1:30 am The Hogan Family
2:00 pm Head of the Class
2:30 pm Head of the Class
3:00 pm Family Ties
3:30 pm Family Ties
4:00 pm Silver Spoons
4:30 pm Silver Spoons
5:00 pm Sabrina Teenage Witch
5:30 pm Sabrina Teenage Witch
6:00 pm Becker
7:00 pm Three’s Company
8:00 pm Barney Miller
9:00 pm Soap
10:00 pm Johnny Carson
11:30 pm Bewitched
12:00 am I Dream of Jeannie
12:30 am Paul Lynde Show
1:00 am Lotsa Luck
1:30 am Joey Bishop Show
2:00 am McHales Navy
2:30 am Father Knows Best
3:00 am Burns and Allen
3:30 am Jack Benny
4:00 am Hazel
4:30 am Dennis the Menace

Sunday Schedule

5:00 am Burns & Allen
5:30 am McHale’s Navy
6:00 am The Joey Bishop Show
6:30 am  Jack Benny
7:00 am Father Knows Best
7:30 am Dennis The Menace
8:00 am Hazel
8:30 am Partridge Family
9:00 am Three’s a Crowd
9:30 am The Roper’s
10:00 am Three’s Company
10:30 am Three’s Company
11:00 am Mork & Mindy
11:30 am  Mork & Mindy
12:00 pm Small Wonder
12:30 pm Small Wonder
1:00 pm The Hogan Family
1:30 pm The Hogan Family
2:00 pm Head of the Class
2:30 pm Head of the Class
3:00 pm Family Ties
3:30pm Family Ties
4:00 pm Silver Spoons
4:30 pm Silver Spoons
5:00 pm Sabrina Teenage Witch
5:30 pm Sabrina Teenage Witch
6:00 pm Becker
6:30 pm  Becker
7:00 pm Coach
7:30 pm Coach
8:00 pm My Two Dads
8:30 pm My Two Dads
9:00 pm Growing Pains
9:30 pm Growing Pains
10:00 pm Johnny Carson
11:30 pm Coach
12:00 pm Wings
12:30 pm Wings
1:00 am Dear John
1:30 am Dear John
2:00 am Murphy Brown
3:00 am The Hogan Family
3:30 am The Hogan Family
4:00 am Benson

Family Viewing ME TV

  Monday thru Friday

6:00 am Facts of Life
6:30 am Different Strokes
7:00 am The Beverly Hillbillies
7:30 am My Three Sons
8:00 am Leave it to Beaver
9:00 am Perry Mason
10:00 am Matlock
11:00 am Diagnosis Murder
12:00 pm In The Heat of the Night
1:00 pm Gunsmoke
2:00 pm Bonanza
3:00 pm The Rifleman
3:30 pm The Rifleman
4:00 pm Wagon Train
5:00 pm Charlie’s Angels
6:00 pm Mama’s Family
6:30 pm The Jeffersons
7:00 pm M*A*S*H
8:00 pm Andy Griffith Show/Gilligan’s Island*
9:00 pm Gomer Pyle, USMC
9:30 pm WKRP in Cinncinati
10:00 pm Hogan’s Heroes
11:00 pm Carol Burnett and Friends
11:30 pm Perry Mason
12:30 am Twilight Zone
1:00 am The Alfred Hitchcock Hour
2:00 am Mannix
3:00 am Cannon
4:00 am 77 Sunset Strip
5:00 am Peter Gunn
5:30 am Night Gallery

Saturday Schedule 
6:00 am The Beverly Hillbillies
7:00 am Green Acres
8:00 am Trackdown
9:00 am Have Gun Will Travel
10:00 am Maverick
11:00 am Wagon Train
12:00 pm The Big Valley
1:00 pm Gunsmoke
2:00 pm  Bonanza
3:00 pm Rawhide
4:00 pm Wanted Dead or Alive
5:00 pm The Rifleman
6:00 pm The Wild Wild West
7:00 pm Wonder Woman
8:00 pm Svengoolie
10:00 pm Lost in Space
11:00 pm Buck Rogers 25th Century
12:00 am Battlestar Galactica
1:00 am Kolchak, Night Stalker
2:00 am Voyage to the Bottom of the Sea
3:00 am Land of the Giants
4:00 am Swamp Thing
5:00 am ALF


Sunday Schedule

6:00 am Alf
7:00 am Mystery Hunters
8:00 am Beakman’s World
9:00 am Bill Nye, The Science Guy
10:00 am Saved by the Bell 
12:00 pm The Brady Bunch
2:00 pm Gilligan’s Island
5:00 pm The Jeffersons
6:00 pm Love Boat
7:00 pm MASH
8:00 pm Columbo
10:00 pm Touched by an Angel
11:00 pm Night Gallery
12:00 am Twilight Zone
1:00 am Alfred Hitchcock
2:00 am The Fugitive
3:00 am The Untouchables
4:00 am Peter Gunn
5:00 am Night Gallery
5:30 am Night Gallery

 




TTWS